Valemivihiku partnerid

Valemivihik on tõesti tark ja mitmekülgne! Valemid, karjääriinfo, keskkonnahoid, nuputamisülesanded – pole teemat, milles Valemivihik end koduselt ei tunneks. Kuidas on see võimalik?

Valemivihik teab, et enda ümber tuleb valida õiged kaaslased! 2022/2023 õppeaasta Valemivihikutes jagavad oma ideid ja teadmisi mitmed põnevad organisatsioonid:

GAKK – Gustav Adolfi Koolituskeskuse õpetajad koostavad ja täiendavad igal aastal Valemivihikute valemilehti.  Erandiks saksa keele reeglid, mis on valminud koostöös Tallinna Saksa Kultuuriinstituudiga ning muusika Valemivihiku materjalid, mille tarbeks on oma teadmisi jaganud Gustav Adolfi Muusikakooli säravad õpetajad. Ühesõnaga kõik Valemivihikute teadmised pärinevad nendelt kõige asjatundlikematelt. Nii saad Valemivihiku valemitele igas olukorras kindel olla!

Põnevat informatsiooni karjääri- ja edasiõppimisvõimaluste kohta maal ja merel, nii täppisteaduste- kui ka humanitaarvaldkonnas, jagavad:

Tallinna Ülikool / Eesti Maaülikool / Kaitseväe Akadeemia / Kõrgem Kunstikool Pallas / Tallinna Polütehnikum / Tallinna Tehnikaülikool / Tallinna Tervishoiu Kõrgkool / TalTech / Tartu Tervishoiu Kõrgkool / Tartu Rakenduslik Kolledž

Opiq tutvustab Sulle moodsaid õpivahendeid ja -lahendusi. Igal elualal jagab usaldusväärset informatsiooni Teeviit ja CV tegemisel tuleb appi Kutsekoda.

Küsimustele, millised on internetiostude lõksud ja kuidas raudtee ümbruses turvaliselt liigelda, aitab vastata Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet. Kantar Emor tutvustab oma tööd, jagades mänguliselt põnevat statistikat.

Selle aasta vihikutes annab Päästeamet juhiseid, kuidas kriisiolukordades hakkama saada ning mida sellisteks olukordadeks varuda.

Sellest, kuidas sünnib üldse üks ravim aitab selgeks teha Ravimiamet. Keskkonnaministeerium annab nõuandeid, kuidas targalt tarbida ja olla kliimasõbralik. Keskkonnahoiu on oma südameasjaks võtnud ka RMK, kes sel korral räägib puidu väärtusest.

Muidugi ei saa maailma parandamise kõrval tähelepanuta jätta ka oma tervist. Haigekassa jagab suuhügieeni osas nõuandeid. Terviseamet selgitab, kuidas kaitsta enda ja ümbritsevate inimeste tervist COVID-19 eest. Põllumajandus- ja Toiduameti pindadelt saad näiteks teadmisi nii selle kohta, kuidas tunda ära mahetoitu, kui ka seda, kuidas lemmikloomaga turvaliselt reisida.

Igale pisikesele ja suurele murele leiab alati lahenduse Lasteabi. Vaimse tervise teemadel on abiks ka Peaasi

Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit kutsub Sind lähemalt tutvust tegema IT-maailmaga. Rahatarkusest ja investeerimisest räägib meile Finantsinspektsioon ja SEB.

Oma füüsika, keemia ja matemaatika teadmised saad proovile panna Tartu Ülikooli teaduskooli põnevatel mängupindadel.