Valemivihiku partnerid

Valemivihik on tõesti tark ja mitmekülgne – valemid, karjääriinfo, liiklusohutus, keskkonnahoid, nuputamisülesanded – pole teemat, milles Valemivihik end koduselt ei tunneks. Kuidas on see võimalik?
Valemivihik teab, et enda ümber tuleb valida õiged kaaslased! 2021/2022 õppeaasta Valemivihikutes jagavad oma ideid ja teadmisi mitmed põnevad organisatsioonid:

GAKK – Gustav Adolfi Koolituskeskuse õpetajad koostavad ja täiendavad igal aastal Valemivihikute valemilehti.  Erandiks saksa keele reeglid, mis on valminud koostöös Tallinna Saksa Kultuuriinstituudiga ning muusika Valemivihiku materjalid, mille tarbeks on oma teadmisi jaganud Gustav Adolfi Muusikakooli säravad õpetajad. Ühesõnaga kõik Valemivihikute teadmised pärinevad nendelt kõige asjatundlikematelt. Nii saad Valemivihiku valemitele igas olukorras kindel olla!

Opiq tutvustab Sulle moodsaid õpivahendeid ja -lahendusi. Sinu karjääri aitab alustada Töötukassa ja CV tegemisel tuleb appi Kutsekoda.

Kuidas tegutseda internetis küberturvaliselt? Miks on vaja teha tarkvara uuendusi ja milline on turvaline parool? Nendele küsimustele annab vastused Riigi Infosüsteemi Amet. TTJA infopindadelt leiad aga mitmesuguseid infot selle kohta, kuidas eristada sotsiaalmeedias reklaami muust infost. Lisaks saad oma teadmised proovile panna internetiostude ja ohtude kohta.

Selle aasta vihikutes annab Päästeamet juhiseid, kuidas kriisiolukordades hakkama saada ning mida sellisteks olukordadeks varuda.

Sellest, kuidas sünnib üldse üks ravim aitab selgeks teha Ravimiamet.  Keskkonnaministeerium annab nõuandeid, kuidas targalt tarbida ja olla kliimasõbralik. Keskkonnahoiu on oma südameasjaks võtnud ka RMK, kes sel korral räägib jäätmetest, prügist ja sorteerimisest.

Muidugi ei saa maailma parandamise kõrval tähelepanuta jätta ka oma tervist. Haigekassa jagab suuhügieeni osas nõuandeid. Terviseamet selgitab, kuidas kaitsta enda ja ümbritsevate inimeste tervist COVID-19 eest. Põllumajandus- ja Toiduameti pindadelt saad aga teadmisi, mida tähendavad toote märgistusel olevad mõisted “parim enne” ja “kõlblik kuni”. Enda füüsilisele tervisele pöörab tähelepanu ka Eesti Tennise Liit ning nende pinnalt võid leida miks arvatakse just tennis olevat üks kõige tervislikumaid spordialasid.

Igale pisikesele ja suurele murele leiab alati lahenduse Lasteabi. Vaimse tervise teemadel on abiks Peaasi

Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit kutsub Sind lähemalt tutvust tegema IT-maailmaga. Junior Achievement Eesti mängupindadelt saad aimu, milliseid oskuseid on Sul võimalik õpilasfirmas arendada. Rahatarkusest ja investeerimisest räägib meile Finantsinspektsioon.

Kas Sina näiteks tead, kuidas teha jääga tuld? Oma teadmised saad proovile panna Tartu Ülikooli teaduskooli pindadel.

P1120934v1 copy