Valemivihikute sisu aitavad kokku panna mitukümmend erinevat kooli, ettevõtet ja organisatsiooni. Kas teadsid, et...

Valemivihiku partnerid

Valemivihik on tõesti tark ja mitmekülgne – valemid, karjääriinfo, liiklusohutus, keskkonnahoid, nuputamisülesanded – pole teemat, milles Valemivihik end koduselt ei tunneks. Kuidas on see võimalik?
Valemivihik teab, et enda ümber tuleb valida õiged kaaslased! 2019/2020 õppeaasta Valemivihikutes jagavad oma ideid ja teadmisi mitmed põnevad organisatsioonid:

GAKK – Gustav Adolfi Koolituskeskuse õpetajad koostavad ja täiendavad igal aastal Valemivihikute valemilehti.  Erandiks saksa keele reeglid, mis on valminud koostöös Tallinna Saksa Kultuuriinstituudiga ning muusika Valemivihiku materjalid, mille tarbeks on oma teadmisi jaganud Gustav Adolfi Muusikakooli säravad õpetajad. Ühesõnaga kõik Valemivihikute teadmised pärinevad nendelt kõige asjatundlikematelt. Nii saad Valemivihiku valemitele igas olukorras kindel olla!

Opiq tutvustab Sulle moodsaid õpivahendeid ja -lahendusi. Eesti Gaidide Liidu pindadelt saad infot  põnevate ja kasulike vaba aja veetmise võimaluste kohta. ASSE Eesti põnevate tähesudokude kõrvalt leiad aga infot selle kohta, kuidas õppida välismaal juba gümnaasiumiajal. Sinu karjääri aitab alustada Töötukassa! Nüüd tuleb appi Kutsekoda, kelle lehel on CV tegemine väga lihtne. 

Millised on need 18 parooli, mida ei tohiks kasutada? Mis on pahavara? Kuidas tagada oma turvalisus kübermaailmas? Neile ja paljudele teistele küberturvalisust puudutavatele küsimustele leiad vastuse Riigi Infosüsteemi Ameti põnevatelt pindadelt. TTJA infopindadelt leiad aga mitmesuguseid põnevaid fakte selle kohta, kuidas säilitada selget mõistust põnevas tarbimismaailmas.

Kantar Emor selgitab, miks tasub vastata nende küsitleja küsimustele ning milliseid järeldusi selliste uuringute põhjal tehakse.

Finantsinspektsioon annab infot rahaasjade korraldamiseks. Investeerimisklubi mängupinnad aitavad Sul teha tutvust investeerimismaailma ja selle põhimõistetega. Junior Achievement Eesti mängupindadelt leiad aga nippe ettevõtlusmaailma sisenemiseks ning põnevaid ülesandeid erinevate majandusalaste mõistete kinnistamiseks.

Ragn-Sells ja TVO on võtnud oma südameasjaks tutvustada Sulle võimalusi maailmaparandamiseks ja keskkonnahoiuks.  

Selle aasta vihikutes toob Päästeamet välja erinevad ohtlikud olukorrad, mida on võimalik ära hoida. Samuti õpetab algklasside vihikutes tegema suitsuanduri testimispulka. TTJA ning Politsei- ja Piirivalveamet jagavad soovitusi liiklusohutuse teemadel. Lisaks saab PPA infopindadelt teavet selle kohta, milliste ametite esindajad töötavad Politsei- ja Piirivalveametis.

Muidugi ei saa maailma parandamise kõrval tähelepanuta jätta ka oma tervist. Haigekassa kummutab müüte hambatervise kohta ning jagab suuhügieeni osas nõuandeid. Terviseamet selgitab, kuidas on maailma muutnud vaktsineerimine ning kuidas vaktsineerides enda ja ümbritsevate inimeste tervist aitad hoida. Veterinaar- ja Toiduameti info- ja mängupindadelt saad aga teada, millist mõju avaldab Sinu tervisele ühe suhkrujoogi tarbimine ning milliseid ohutusabinõusid tasuks enda ja teiste tervise nimel järgida toidu käitlemisel ja säilitamisel.

Lastekaitse Liit jagab nippe, kuidas kiusamisest vabaks saada. Igale pisikesele ja suurele murele leiab alati lahenduse Lasteabi. Vaimsete tervise teemadel on abiks Peaasi

 

Kui mõtted selle kõige peale aga veidi tuulutamist vajavad, tuletatab RMK meelde õige teeotsa loodusesse!

P1120934v1 copy